Jaką muzykę grać na weselu?

 Czy wyobrażacie sobie dziś Państwo jakieś przyjęcie, a w szczególności wesele bez muzyki? Wydaje się, że nie jest to możliwe i rzecz jasna słusznie. O dobry zespół weselny w dobie XXI wieku jednak nie trudno. Takich kapel jest naprawdę mnóstwo. Po weselu często okazuje się jednak, że nie byliśmy z takiej kapeli zadowoleni. Wszystko dlatego, że grała ona muzykę, która nie odpowiadała Młodej Parze, jak i weselnym gościom. Jak w związku z tym takich sytuacji uniknąć i jak wybrać taką muzykę na wesele? Jak się okazuje, nie jest to wcale takie trudne.

Muzyka Młodej Pary

Przede wszystkim Młoda Para musi być w stałym kontakcie z zespołem weselnym. Obecnie niemal każdy zespół daje im możliwość układania repertuaru muzycznego lub przynajmniej jego części. W związku z tym warto z takiej opcji skorzystać. Na pewno trzeba postawić na muzykę, którą lubią Młodzi. Mimo wszystko pamiętać trzeba także i o umiarze. Jeśli na przykład miłujecie sobie muzykę rockową to jednak okazać się może, że nie wszyscy goście za nią przepadają. W zasadzie tego można być nawet pewnym. Dlatego kilka piosenek tego typu może się w repertuarze znaleźć, ale nie więcej.


Muzyka dla gości

Goście weselni są w bardzo różnym wieku. Zdarza się, że mają oni od pięciu do nawet stu lat lub więcej. Co to oznacza w praktyce? Ano to, że wychowywali się oni przy zupełnie innej muzyce. Dlatego też zespół muzyczny musi być wszechstronny. Jeśli kapela taka nie będzie wiedziała, jak zabawić wszystkich gości weselnych jej zatrudnienie nie ma większego sensu. Jak najbardziej musi to być zespół, który zagra coś nowoczesnego, jak i piosenki z połowy ubiegłego wieku, przy których bawić się mogą babcie i dziadkowie. Przykład takiego zespołu znajdziecie Państwo klikając w link - zespół na wesele brzesko.

Zabawy przy stole 

Zauważmy od razu, że muzyka weselna to nie tylko zabawy na parkiecie. Tych jest oczywiście zdecydowanie najwięcej, ale nie każdy może bawić się w ten sposób. Poza tym są też i tacy, którzy wolą pobawić się przy weselnym stole. W takiej sytuacji nie można zapomnieć także i o piosenkach śpiewanych przy stole. Takich przyśpiewek obecnie nie brakuje. Dotyczą one bowiem Młodej Pary i nie tylko.

Jak więc widzimy, chcąc mieć dobrą muzykę na weselu, warto zaingerować w repertuar zespołu muzycznego. Dzięki temu unikniemy wówczas niemiłych niespodzianek i będziemy mieć pewność, że utwory grane przez zatrudniony zespół nie będą dla nas rozczarowującą niespodzianką. A jakie Wy macie pomysły na to, aby muzyka na weselu była udana?